Paberiteta chow-laadsed

ECCK ja Eesti Chow Chow Tõuühing hoiatavad
Viimasel ajal on taas sagenenud telefonikõned, kus meie poole pöördutakse abi saamiseks siis, kui juba on ostetud tõupaberiteta või haige kutsikas vahendajate/millerdajate käest.
Juhime tähelepanu, et turu väravast ostes või üldse ilma EKL tõupaberiteta kutsikat ostes võite ju omast arust teha "hea diili", aga sellise riski võtmisel tuleb ka arvestada sellega, et probleemide ilmnemisel ei ole teil üldjuhul enam kuhugi pöörduda. Tõupaberiteta koerad on üldjuhul vaid chow chow laadsed ja tihti hoopis teise iseloomuga, samuti ei tea tea kutsikat ostes, milliseks selline koer kasvab. Vahendajate käest ostes jääte ka edaspidi ilma abist ja toetusest, mida pakuvad kasvatajad. Ostja võib ju arvata, et saab ise hakkama edaspidi, aga elu näitab, et üldjuhul kahjuks mitte ja siis pöördutakse taas abi saamiseks hoopis tõuühingu poole.
Kutsikas läheb uude koju ikkagi koos Eesti Kennelliidu tõutunnistusega, lisaks on tehtud vaktsiinid ja ussikuurid ning selle kohta on väljastatud lemmiklooma pass. Aus kasvataja teeb kindlasti ka ostu-müügi lepingu ning koer on enne koju minekut ka kontrollitav Eesti Kennelliidu registrist.
Kui kahtled, siis võid alati üle küsida meilt ENNE ostu või üldse tehing katki jätta
Eelmine
Uus juhatus
Järgmine
ECCK ja ECCTÜ ühispöördumine

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again:
EST